Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ponad pół miliarda na modernizację szkół artystycznych

Data publikacji: 2017-08-17, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad pół miliarda na modernizację szkół artystycznych

Komisja Europejska (KE) zgodziła się na dofinansowanie ze środków unijnych modernizacji energetycznej szkół artystycznych. Wartość inwestycji to ponad 500 mln zł. 

Dofinansowanie w wysokości 409 mln zł pochodzi z Programu Infrastruktura i Środowisko. - Decyzja Komisji Europejskiej oznacza, że wsparcie tej inwestycji ze środków unijnych jest już pewne - wyjaśnił wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Taka zgoda jest potrzebna w przypadku każdej dużej inwestycji finansowanej z UE (koszty powyżej 50 mln euro, a w sektorze transportu 75 mln euro). Pieniądze na projekt „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce" trafią do 139 szkół  w całej Polsce, głównie w małych i średnich miastach. 

Fundusze otrzymają m.in. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim, Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Arno Kanta w Działdowie czy Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. 

Prace będą prowadzone w 187 budynkach. Efekty jakie ma przynieść projekt, który do 2021 r. zrealizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, to m.in. oszczędność energii i ograniczenie emisji zanieczyszczeń. 

Wydana 14 sierpnia 2017 r. decyzja, jest już 44. decyzją Komisji Europejskiej dla dużych inwestycji finansowanych z Programu Infrastruktura i Środowisko. 

Źródło: www.kurier.pap.pl

informator-lokalny.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat janowski - powiat w południowo - zachodniej części województwa lubelskiego z siedzibą w Janowie Lubelskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Janów Lubelski, Modliborzyce, Batorz, Chrzanów, Dzwola, Godziszów i Potok Wielki zajmując powierzchnię 875 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: rezerwaty (Imielity Ług, Lasy Jankowskie, Kacze Błota, Szklarnia), szlaki turystyczne piesze (Szlak Puszczański, Szlak Łącznikowy Batorz – Porytowe Wzgórze, Odcinek Centralnego szlaku Roztocza) i rowerowe (Okrężny szlak rowerowy dookoła powiatu janowskiego, Szlak glinianych garnków, Wyprawa do leśnego skarbca) oraz ośrodek narciarski w Gminie Batorz. Zabytki powiatu janowskiego stanowią: zespoły dworskie w Potoczku i Wierzchowiskach, kościół i synagoga w Modliborzycach, barokowy kościół p. w. Św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim czy gotycki kościół w Potoku Wielkim.

  Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 19 i 74.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola